Kilka słów o mnie

 

Witam na mojej stronie internetowej.

Nazywam się Szymon Mezglewski i oto bardziej szczegółowe informacje o mnie.

Ogólnie informatyką, a w szczególności programowaniem zajmuję się już wiele lat. Już w liceum pisząc proste programy w języku Pascal i C, wiedziałem, czym chcę zajmować się w przyszłości. Gruntowną wiedzę o programowaniu, bazach danych oraz systemach sieciowych zdobyłem na studiach, na kierunku Sieciowych Systemów Informatycznych.
Po uzyskaniu tytułu inżyniera podjąłem studia magisterskie na Politechnice Krakowskiej - kierunek Informatyka. W tym samym czasie rozpocząłem też studia licencjackie na Uniwersytecie Ekonomicznym, na których nauczyłem się projektowania systemów oraz wiele o wykorzystaniu informatyki w dziedzinach związanych z ekonomią – w szczególności zastosowanie informatyki w ekonomii, obliczeniach statystycznych i ekonometrii.

Całą zdobytą wiedzę wykorzystywałem praktycznie, realizując wiele projektów informatycznych, od prostych stron internetowych, przez portale, aplikacje bazodanowe i desktopowe, aż po gry trójwymiarowe, dzięki czemu zdobyłem cenne doświadczenie.

Szczególną uwagę przykładam do dokładności wykonywanej pracy, staram się przewidzieć jak najwięcej przypadków użycia, potencjalnych problemów i tworzyć oprogramowanie jak najwyższej jakości (zapewnianie jakości oprogramowania to jedna z tematyk moich prac dyplomowych).

Za moją zaletę uważam zdolność logicznego i analitycznego myślenia oraz umiejętność szybkiego znajdowania odpowiednich rozwiązań.
Jest również wiele zagadnień i technologii, których nie miałem okazji poznać i zdobyć doświadczenia, lecz zawsze bardzo chętnie podchodzę do nauki nowych rzeczy.

Oprócz informatyki moją pasją są sztuki walki, które pozwalają mi oderwać się od komputera.
Lubię górskie wędrówki, co widać na załączonym obrazku :)